March 28, 2017

Maalingud

TERA restaureerimises oleme spetsialiseerunud seina- ja laemaalingute konserveerimisele ja taastamisele. Meil on kogemusi väga erinevat tüüpi maalingutega alustades lihtsamatest trafarettmustristest kuni keeruliste figuraalsete kompositsioonideni.

Tihti on ajaloolised maalingud kaetud hilisemate värvikihtidega. Eemaldame need mehaaniliselt alumisi kihte kahjustmata ning toome välja Teie ruumi tõelise ajaloolise väärtuse. Kui maaling on säilinud ainult osaliselt, on võimalik soovi korral see leitud fragmendi järgi rekonstrueerida ülejäänud ruumis, luues tervikliku lahenduse ja vähendades kontraste uute ja vanade pindade vahel.

Meie laiad teadmised sisaldavad maalingu aluse lahtise krohvi tugevdamist ja värvipindade kinnitamist, samuti eemaldame varasemad ebatasased ja sobimatud parandused. Kasutame parandusteks ning ka kinnitamiseks ruumi sisekliimale sobivaid looduslike materjale. Hiljem taandame parandatud pinnad ülejäänud maalinguga, vähendades kontraste uue ja vana pinna vahel saavutades nõnda ruumis visuaalne tervik.

Töid teostades kasutame ajaloolisi materjale ja tehnikaid moodsa teadusliku lähenemisega.