March 21, 2017

Meist

TERA Restaureerimine on ettevõte, registrinimega Maalingute Restauareerimise OÜ, mis on loodud kliendisõbralike ajalooliste lahenduste leidmiseks ja teostamiseks. Oleme välja kasvanud Kõrgem Kunstikool Pallase Maalingute osakonnast, kus lisaks maalingute konserveerimisele keskendutakse ka ajalooliste interjööride rekonstrueerimisele. Oleme spetsialiseerunud seina- ja laemaalingute konserveerimisele, nende taastamisele loodussõbralike ja ajalooliselt sobivate materjalidega ning uuringute ja tegevuskavade koostamisele.

Teeme jätkuvalt koostööd Kõrgem Kunstikool Pallase, Eesti Kunstiakadeemia, OÜ Mõisaprojekti ning Eesti Konservaatorite Ühinguga. Hindame kõrgelt kohaliku kultuuriväärtuste säilitamist ja üritame leida selleks nii omanikule kui ka Muinsuskaitsele sobivaima lahenduse.

Kõik meie töötajad on kogenud restauraatorid ning meie oskused praktilised. Lisaks lae- ja seinamaalingutele on meil kogemusi ajalooliste tapeetide, maalide, paberi, graafika ja teiste materjalidega. Meie teostatud töödega on võimalik lähemalt tutvuda siin.

Maalingute Restaureerimise OÜ omab muinsuskaitse tegevusluba nr EMU000259 ja meie töötajad vastutava spetsialisti tegevuslube VS 792/2015, VS 893/2017 ja VS 985/2018 ajaloomälestiste (hooned), ehitismälestiste, tööstusmälestiste ja UNESCO maailmapärandi nimekirja objektil asuva ehitise uuringu, muinsuskaitse eritingimuste, konserveerimis- ja restaureerimistööde tegevuskavade koostamise, konserveerimise ja restaureerimise tegevusaladel maalingute ja paberi valdkonnas.